sobota, 29 kwietnia 2017r.

Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Rita, Donata, Robert, Roberta, Bogusław, Hugon, Piotr

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Nasza Szkoła otrzymała prestiżowe wyróżnienie w Programie Wiarygodna Szkoła. Laureat Programu stosuje odpowiednie standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.
Legitymowanie się znakiem firmowym Wiarygodnej Szkoły jest skutecznym narzędziem budowania prestiżu placówki w regionie, jak i w Polsce.

Wiarygodna Szkoła

Katyń Smoleńsk - apel 10.04.2017

10 kwietnia 2017 r. obchodzimy wspomnienie ofiar dwóch tragedii smoleńskich. Z tej okazji klasa 5b wraz z wychowawcami mgr Malwiną Wolnowską i mgr Marzeną Nowakowską przygotowała uroczysty apel.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

7 lutego obchodziliśmy światowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Akcja obchodzona jest z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Podczas tegorocznych obchodów DBI odbył się konkurs plastyczny. Uczniowie tworzyli plakaty pt. „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Finalną częścią obchodów była prelekcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły poświęcona tematom bezpiecznego surfowania po internecie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród obyło się podczas prelekcji wygłoszonej w auli naszej szkoły.

Wyniki konkursu.

Klasy młodsze:
1 miejsce klasa 2b
2 miejsce klasa 1a
3 miejsce klasa 3a

Klasy starsze:
1 miejsce klasa 5a
2 miejsce klasa 6a
3 miejsce klasa 4b

Gratulujemy zwycięzcom.

Prelekcja z Panem Policjantem 02.12.2016

2 grudnia 2016 r. w ramach "Bezpiecznego tygodnia" odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem dzielnicowym, który przypominał nam o podstawowych przepisach, a także o prawach i obowiązkach osób nieletnich, zakresie odpowiedzialności prawnej i elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Dziękujemy panu policjantowi i zapraszamy na kolejne pouczające spotkania prewencyjne.

Dyskoteka 17.11.2016

17 listopada odbyła się Dyskoteka. Samorząd Uczniowski zaproponował bilety w cenie 1zł, który był jednocześnie talonem na picie i słodką przekąskę. Frekwencja z klas IV-VI była naprawdę imponująca, a zabawa była naprawdę wspaniała. Uczniowie już nie mogą doczekać się następnej. Muzyką i animacją zajął się Mateusz Ociepa z klasy VIa.

Serdecznie dziękujemy!!!!

SzKC Zostań Aniołem Stróżem 31.10.2016

Szkolne Koło Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty włączyło się w akcję Zostań Aniołem Stróżem, która polegała na zachęceniu uczniów szkoły do napisania listów adresowanych do małych pacjentów przebywających na oddziale onkologicznym w szpitalu w Lublinie. Do listów można było dołączyć przygotowane anioły. Akcja polegała również na zbiórce artykułów szkolnych – papieru kolorowego, kredek, mazaków, naklejek, itp., które posłużyłyby pacjentom do przygotowania kartek świątecznych na aukcje, z których dochód przeznaczony zostanie na ich leczenie. Zbiórka trwała przez cały październik. Po zakończeniu opiekun koła przekazał wszystko osobom odpowiedzialnym za dostarczenie rzeczy do szpitala w Lublinie.

Logo klasowe 28.10.2016

W październiku Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na logo klasowe, które miało zdobić drzwi do klas. Udział wzięły wszystkie klasy. A efekty i pomysły przerosły najśmielsze oczekiwania. Jury złożone z opiekunów Samorządu Uczniowskiego wybrało najlepsze propozycje w kategoriach I-III i IV-VI. Zwycięzcami zostały klasy Ia i Vb, które zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

Gratulujemy!!!!

Parada Wszystkich Świętych 27.10.2016

Z okazji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski zorganizował Paradę Wszystkich Świętych. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za świętych, patronów, aniołów itd. Przy okazji odbył się konkurs na klasę, która najliczniej włączyła się do zabawy. Nagrodę - słodki upominek otrzymała klasa Vb. Nagroda niespodzianka to bezpłatne wejście na dyskotekę szkolną.

Wycieczka do Warszawy 25.10.2016

W październiku uczniowie klas czwartych i szóstej pojechały na wycieczkę autokarową do Warszawy. Niestety stolica przywitała nas deszczem. Udało nam się zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego, Starówkę i Zamek Królewski. Objechaliśmy też autokarem Warszawę. Potem zwiedziliśmy Stadion Narodowy, gdzie wraz z przewodnikiem przeszliśmy trasę piłkarza. Następnie bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik. Wróciliśmy do domu trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Zbieramy nakrętki dla Franciszka

W naszej szkole zbieramy nakrętki dla Franciszka Szewczyka. Zachęcamy do włączenia się w akcję, wystarczy przynieść nakrętki.

Światowy Dzień Zwierząt - wyjście do schroniska 04.10.2016

W związku ze Światowym Dniem Zwierząt, które przypada na 4 października Szkolne Koło Caritas przeprowadziło na terenie szkoły zbiórkę karmy, ręczników i zabawek dla zwierząt. 12 października wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane podopiecznym Schroniska. Pomimo niesprzyjającej aury uczniowie wybrali się wraz z opiekunem do Schroniska dla zwierząt, w którym spędzili czas spacerując pomiędzy boksami. Nie obyło się bez wzruszeń i emocji związanych z widokiem opuszczonych zwierząt, które merdając swoimi ogonami i patrząc smutnymi oczami niemalże próbowały wyprosić adopcję. Uczniowie otrzymali drobne upominki oraz Podziękowanie dla Szkolnego Koła Caritas. Obiecaliśmy wrócić z kolejną akcją tuż po zimie.

Adres WWW
Niepublicznego Przedszkola SPSK ul. Okrzei 41