wtorek, 09 lutego 2016r.

Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Eryka, Cyryl, Apolonia, Marian, Rajmund, Bernard

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Pyszne kanapki 4b 28.01.2016

Bardzo często lekceważymy poranny posiłek, a przecież jest on najważniejszy ze wszystkich - zapewnia siłę i energię na cały dzień oraz dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia ciała i umysłu. W myśl tej zasady, 28 stycznia klasa 4b przygotowała na godzinie wychowawczej bardzo zdrowe, a zarazem kolorowe i przepyszne kanapki.
W powietrzu unosił się zapach świeżych warzyw - pomidora, ogórka, rzodkiewki, sałaty oraz ziół - koperku, pietruszki.
Przed zjedzeniem każdy oglądał kanapki innych osób. Były najróżniejsze pomysły np. rakiety, żaglówki, twarze i całe rodzinki kanapkowe. Skończyliśmy oglądanie i... mmmm pychota!

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b 21.01.2016

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b

Uczniowie klasy 1b pod kierunkiem wychowawczyni mgr Krystyny Cierpisz przygotowali klasową uroczystość dla swoich ukochanych Dziadków. Były wiersze, piosenki, prezenty i życzenia. Wnukowie modlili się w intencji swoich dziadków.
Frekwencja dopisała. Przyszły nawet prababcie.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

11 Listopada - apel

10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie klas 4a pod kierunkiem p. Katarzyny Zasuń i p. Joanny Kalety przygotowali montaż słowno-muzyczny, przybliżający dzieje naszej Ojczyzny.
Celem akademii było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie postawy patriotyzmu oraz rozwijanie i pogłębianie szacunku dla dokonań  minionych pokoleń Polaków. Podczas modlitwy za Ojczyznę z księdzem Piotrem Klekocińskim uczniowie powierzyli Bogu losy naszej Ojczyzny, jej teraźniejszość i przyszłość.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2015

14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Ta data jest szczególna dla każdego nauczyciela. To moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy, o przeciwnościach z jakimi przychodzi nam się zmierzyć każdego dnia. Ale to także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć.
Aby uczcić ten dzień uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty, laurki i składali życzenia.
Pod opieką p.Malwiny Cichowlas, p.Katarzyny Kwiecień i p.Joanny Kalety uczniowie klasy 4b przygotowali akademię, w której pokazali swoje zdolności artystyczne.

Nadanie imienia szkole 01.10.2015

1 października 2015 r. nasza szkoła otrzymała imię Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz został poświęcony sztandar.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016
Książka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

klasa 1 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 2 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 3 - wykaz aktualny w pdf

klasa 4 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 5 - wykaz aktualny w pdf
klasa 6 - wykaz aktualny w pdf

Podręczników których nie ma na liście, zostaną podane po uzgodnieniu z nauczycielem we wrześniu.

Wycieczka do Wrocławia 11.06.2015

Dnia 11 czerwca 2015 r. klasy 3b, 4a i 4b uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia pod opieką wychowawców i opiekunów p. Małgorzaty Szymanek, p. Krystyny Cierpisz, p. Małgorzaty Jełowickiej, p. Patrycji Ryl i p. Małgorzaty Hiller.
Program wycieczki przewidywał zwiedzanie Rynku Miasta, Panoramy Racławickiej, ZOO i Afrykarium.

Wojewódzki Konkurs "RKO - to jest to" 09.06.2015

Wojewódzki konkurs "RKO to jest to!", który odbył się 09 czerwca 2015 r. w Częstochowie, przy ul. Żużlowej 4 na Hali Sportowej.

Spośród wszystkich szkół podstawowych biorących udział w konkursie najlepszą okazała się nasza szkoła. Laureatkami konkursu "RKO to jest to" zostały uczennice: Julia Musiał, Hanna Skuza, Justyna Augustyńczyk, dla których przewidziana została nagroda w postaci 12 dniowego darmowego wyjazdu wakacyjnego, gdzie uczestniczki będą miały możliwość szlifowania swoich umiejętności dotyczących pierwszej pomocy oraz zdobywania nowych.

Kangur 2015
Konkurs

19 marca 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas II - VI po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2015".

Uzyskaliśmy wyniki:

• Michał Górecki klasa 3b - III miejsce  "wyróżnienie"  kategoria Maluch
  • Kacper Gancarek klasa 5b -  III miejsce  "wyróżnienie" kategoria Beniamin
  • Jakub Głuchowski klasa 4a - III miejsce "wyróżnienie" kategoria Maluch
  • Liwia Słabikowska  klasa 4a - III miejsce "wyróżnienie" kategoria Maluch
  • Oliwia Kurpios klasa 4a - III  miejsce "wyróżnienie" kategoria Maluch

Gratulujemy sukcesu.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

01 kwietnia 2015 r., i to nie był prima aprilis, uczniowie klas 6a i 6b przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty.
Po modlitwie w kaplicy szkolnej i spotkaniu z panią dyrektor Janiną Grewendą uczniowie udali się do sal na egzamin.

Życzymy powodzenia!
Wyniki w maju.

Wizyta w schronisku dla zwierząt 19.03.2015

19 marca 2015 r. klasa 5a była w schronisku dla bezdomnych psów i kotów. Uczniowie podarowali żywność zebraną przez uczniów naszej szkoły. Wizyta wywołała bardzo wiele emocji wśród dzieci. W przyszłości dzieci planują podobne akcje.

mgr inż. Magdalena Pabiasz-Poskuta

Adres WWW