Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Częstochowie - News
sobota, 18 kwietnia 2015r.

www.poradnia3.czest.pl
Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2015
Uwaga

Terminy postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego oraz terminy składania dokumentów do klasy pierwszej i oddziału zerowego  Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie:

Wizyta w schronisku dla zwierząt 19.03.2015

19 marca 2015 r. klasa 5a była w schronisku dla bezdomnych psów i kotów. Uczniowie podarowali żywność zebraną przez uczniów naszej szkoły. Wizyta wywołała bardzo wiele emocji wśród dzieci. W przyszłości dzieci planują podobne akcje.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach 11.03.2015
Konkurs

11 marca 2015 r. odbyły się Miejskie Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach.
Naszą szkołę reprezentowali:
Natalia Kołek z klasy 4a, Patrycja Agbaglo z klasy 6a, Kacper Ujma z klasy 5b  i Patryk Kołek z klasy 6b.
Dziewczęta zajęły 6 miejsce.

Gratulujemy sukcesu.

Konkurs plastyczny "Stroik wielkanocny" 02.03.2015
Konkurs

Konkurs plastyczny na najpiękniejszy "Stroik wielkanocny"

Życzenia od Ojca Świętego styczeń 2015

Wigilia 2014

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.

Łk 2, 10-11

17 grudnia w naszej szkole miała miejsce Wigilia, na której zgromadzili się wszyscy Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz licznie przybyli Goście.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego kolędowania i wysłuchania fragmentu Pisma Świętego, przypominającego historie narodzin Chrystusa. Wszyscy zebrani, zgodnie z tradycją bożonarodzeniową podzielili się opłatkiem, składając sobie moc serdecznych życzeń.
Pani Dyrektor skierowała do wszystkich wiele ciepłych słów, wśród których znalazły się życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Po życzeniach, uściskach, a niekiedy łzach wzruszenia zasiedliśmy do uroczystej kolacji. Radosne świętowanie i serdeczne rozmowy długo wypełniały mury naszej szkoły…

Stypendia szkolne 2014/2015 27.11.2014
Uwaga

Drodzy Rodzice! Stypendium szkolne.

Pedagog Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK zwraca się z prośbą o dostarczenie, oryginałów rachunków i faktur imiennych (dot. zakupów dokonanych w miesiącach od lipca 2014r. do 30 listopada 2014r.) od wszystkich wnioskodawców którzy korzystają z pomocy w formie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 w terminie do dnia 05.12.1014r. Wysokość stypendium szkolnego za okres od września 2014r. do grudnia 2014r. wynosi 612,00zł a wypłata stypendium planowana jest pod koniec grudnia 2014r.

Wszelkich dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Obsługi Stypendiów, Usług i Ośrodków Wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, Al. Niepodległości 20/22, IV piętro, pokój nr 18, Tel (34) 363-02-09.

ABC Młodego Ratownika 05.11.2014

W dniu 5 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy "ABC Młodego Ratownika". W kursie wzięła udział kl. 5a i 5b. Każdy uczestnik po odbyciu zajęć teoretycznych i praktycznych otrzymał Certyfikat Młodego Ratownika. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i niewątpliwie wpłynie na zwiększenie świadomości młodych ludzi. Osobą odpowiedzialną za zgłoszenia do projektu była p. mgr Patrycja Ryl.

Gratulacje dla Adama Jarugi

„Każde ludzkie zadanie, aby osiągnęło swój cel,
musi znaleźć oparcie w modlitwie.”

Serdecznie gratulujemy Adamowi Jarudze obrony pracy doktorskiej.

Niech te wszystkie lata Twojej determinacji, poświęcenia, nauki, okiełznanych stresów i zwalczonych przeciwności zaowocują spełniającą się w szybkim tempie wymarzoną przez Ciebie karierą.

Z tej okazji życzymy Ci obfitości Bożych łask. Bądź zawsze pełny miłości do Jezusa oraz szukaj u Niego wsparcia i siły, jak czynił to św. Jan Paweł II. W naszych modlitwach polecamy Cię i Twoją rodzinę Chrystusowi i opiece Jasnogórskiej Pani.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły, Uczniowie.

Zawody szachowe 24.10.2014

Dnia 24.10.2014r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie odbyły się zawody szachowe z cyklu „Grand Prix”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kołek, Karol Ryder, Bartosz Filejski, Kacper Ujma, Patryk Nowak, Patryk Kołek, Patryk Miarko. Wszyscy zdobyli cenne punkty do klasyfikacji ogólnej. Następne zawody 28.11.2014r.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Dnia 14.10.2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Rano cała społeczność szkolna spotkała się na Mszy Świętej, którą celebrował ks. Łukasz Wojtan. Potem uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią Dorotą Łaskowską i chórem szkolnym zaprezentowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami i nauczycielami w klasach.

mgr inż. Magdalena Pabiasz-Poskuta

Adres WWW