Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie - News
środa, 21 marca 2018r.
Nawigacja
Przekaż 1%
Przekaż 1% swojego podatku


KRS 0000044175
Owoce w szkolewww.owocewszkole.org
Mleko w szkolewww.mlekowszkole.pl
Smok Mądragon daje radęwww.smokmadragon.pl
Elektrośmiecihttp://elektrosmieci.pl
Zespół PP-P nr 3http://zppp.ids.czest.pl
Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Lubomir, Lubomira, Benedykt, Benedykt
Powitanie

Publiczna Szkoła Podstawowa
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy


w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24   "W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"


       św. Jan Paweł II

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek 18.01.2018

W czwartek 18 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod nazwą „Kolęda płynie z wysokości”. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci ze szkół podstawowych z Częstochowy oraz z regionu częstochowskiego.
Kolejne występy młodych artystów wzbudzały gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Wybranie najlepszego wykonania zostało oddane w ręce jury, w skład którego wchodził m. in. ks. Piotr Klekociński.
Jak można było zauważyć, młodzi wykonawcy podchodzili do swoich występów bez jakiejkolwiek tremy, z zaangażowaniem śpiewając kolędy i pastorałki. Wydarzenia było konkursem, ale jak podkreślali wszyscy uczestnicy i organizatorzy, najważniejsze było spotkanie dzieci z różnych szkół i wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a osoby wyróżnione – nagrody.

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej - apel 16.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2017 roku
 

Dnia 16.10.2017r. obchodziliśmy  w Naszej Szkole Święto Edukacji Narodowej.
Akademię szkolną przygotowali uczniowie klasy VIA pod kierunkiem p. Katarzyny Zasuń i p. Patrycji Ryl.
Młodzi artyści wierszykami oraz humorystycznymi  piosenkami  uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele życzeń popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
Po części artystycznej zostały wręczone laurki obecnym nauczycielom i pracownikom naszej Szkoły.
Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Janina Grewenda, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości, oraz błogosławieństwa Bożego w tym wyjątkowym zawodzie.

Galeria

Zajęcia z Native Speaker 14.09.2017
Informacje

Zajęcia z języka włoskiego z Native Speakerem

 

będą się odbywały w czwartki o godz. 14:45

 

Serdecznie zapraszamy uczniów.

Wycieczka Wadowice Inwałd 12.06.2017

Dnia 12 czerwca 2017 uczniowie klas  4b, 5a, 5b i 6b  wraz z p. Katarzyną Zasuń, p. Malwiną Cichowlas, p. Emilią Stryjewską, oraz p. Marcinem Kupczykiem udali się do Wadowic, aby uczcić postać Świętego Jana Pawła II, oraz do Parku Miniatur i Rozrywki w Inwałdzie aby zwiedzić ponad 80 budowli z całego świata.

Udaliśmy się do Wadowic, gdzie Papież Jan Paweł II się urodził, wychował i spędził najmłodsze lata życia. Czy wiesz kiedy urodził się Karol Wojtyła? Miał siostrę czy brata? Kiedy został wybrany na Papieża? Na te i inne pytania mieliśmy okazję usłyszeć wiele cennych informacji, zwiedzając dom rodzinny Jana Pawła II, w którym obecnie mieści się jego muzeum biograficzne. Zwiedziliśmy również Bazylikę Mniejszą Ofiarowania NMP z XIII wieku, w której wspólnie modliliśmy się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Park Miniatur, w którym znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, także z Polski, między innymi takie budowle jak: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra w Watykanie, Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk triumfalny, Big Ben, Sfinks i piramidy, Biały Dom, Mont Rushmore, Kompleks wenecki – Bazylika św. Marki, Plac św. Piotra, Dzwonnica św. Marka, Partenon, Zamek w Malborku, Sukiennice w Krakowie.
W Parku dzieci korzystały również z atrakcji lunaparkowych, m.in.: Zielonego Labiryntu, Koła Młyńskiego, Autoscootera, Egipt Horror Show, Kina 5D Max, Pirata Show, Symulatora, Rollercoastera, Rapid Riveru a także punktów gastronomicznych i pamiątkowych.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów, a niektóre dzieci stwierdziły nawet, że był to dla nich przedsmak wakacji.

Galeria

Wyniki konkursu ekologiczno - przyrodniczego 06.06.2017
Konkurs

Wyniki konkursu ekologiczno - przyrodniczego

W konkursie brało udział około 4000 uczniów.

Gratulujemy naszym uczniom.

www.edi.edu.pl

Memory Master 19.05.2017
Konkurs

Wyniki edycji wiosennej 2017 ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Memory Master
19 maj 2017


© MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla szkół gimnazjalnych oraz klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.

Miło nam poinformować, że aż 13 uczniów Naszej Szkoły Podstawowej zostało laureatami konkursu:

Klasy 4
Kuba Sikora - laureat III stopnia

Klasy 5
Estera Grzyb - laureat III stopnia
Oliwia Banach - laureat III stopnia
Oliwia Owczarek – laureat III stopnia
Marta Szewczyk - wyróżnienie
Zuzanna Porębińska - wyróżnienie
Julia Macoch - wyróżnienie
Hania Matyjaszek - wyróżnienie

Klasy 6
Igor Suchański – laureat II stopnia (najlepszy wyniki w szkole 96/100 pkt)
Julia Jaszke – laureat III stopnia
Michał Szajt – laureat III stopnia
Mateusz Hetmańczyk - wyróżnienie
Kacper Gruca - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

Koordynator szkolny konkursu: Katarzyna Zasuń

Kangur 2017
Konkurs

W Roku Szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły z klas II - VI po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2017".

 

Uzyskaliśmy wyniki:

  • Małgorzata Głuchowska klasa 2b - wyróżnienie (3 miejsce)
  • Daniel Ślęzak klasa 4a - wyróżnienie (3 miejsce)
  • Jakub Głuchowski klasa 6a - wyróżnienie (3 miejsce)

 

Gratulujemy sukcesu.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja - apel 05.05.2017

W piątek 5 maja 2017 roku w Naszej Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święta Matki Bożej Królowej Polski.

Uczniowie klasy 5a i 6b  pod kierunkiem pani Katarzyny Zasuń i Małgorzaty Szymanek zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii.
Uczniowie trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna.

Na zakończenie apelu uczennica Marta Szewczyk i uczeń Ernest Kielan zaśpiewali piękną pieśń „Maryjo Śliczna Pani” przypominając, że Kościół katolicki w Polsce 3 Maja obchodzi również uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Galeria

Katyń Smoleńsk - apel 10.04.2017

10 kwietnia 2017 r. obchodzimy wspomnienie ofiar dwóch tragedii smoleńskich. Z tej okazji klasa 5b wraz z wychowawcami mgr Malwiną Wolnowską i mgr Marzeną Nowakowską przygotowała uroczysty apel.

Galeria

Wiarygodna Szkoła 2016

Nasza Szkoła otrzymała prestiżowe wyróżnienie w Programie Wiarygodna Szkoła. Laureat Programu stosuje odpowiednie standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.
Legitymowanie się znakiem firmowym Wiarygodnej Szkoły jest skutecznym narzędziem budowania prestiżu placówki w regionie, jak i w Polsce.

 

 

Wiarygodna Szkoła

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

7 lutego obchodziliśmy światowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Akcja obchodzona jest z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
 

Podczas tegorocznych obchodów DBI odbył się konkurs plastyczny. Uczniowie tworzyli plakaty pt. „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Finalną częścią obchodów była prelekcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły poświęcona tematom bezpiecznego surfowania po internecie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród obyło się podczas prelekcji wygłoszonej w auli naszej szkoły.

Wyniki konkursu.

Klasy młodsze:
1 miejsce klasa 2b
2 miejsce klasa 1a
3 miejsce klasa 3a

Klasy starsze:
1 miejsce klasa 5a
2 miejsce klasa 6a
3 miejsce klasa 4b

 

Gratulujemy zwycięzcom.

 


Galeria

Dyrekcja szkoły

Dyrektor

mgr Janina Grewenda
Wicedyrektor

mgr Aleksandra Osicka
Adres szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Łukasińskiego 24
42-200 Częstochowa

Kontakt

Sekretariat Szkoła Podstawowa

mgr Agnieszka Borek-Radwańska

tel./fax 34-314-20-86

e-mail podspsk@gazeta.pl

e-mail czestochowa-lukasinskiego@spsk.info.pl

Wiarygodna Szkoła 2016


Znaki które nosisz


Zachowaj równowagę
Zachowaj równowagę


www.facebook.com/
zachowajrownowage

www.zachowajrownowage.pl

Piramida zdrowego żywienia

101,532 unikalnych wizyt