środa, 04 maja 2016r.

Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Monika, Florian, Władysław, Michał

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Jabłka 27.04.2016

27 kwietnia 2016 r. dotarła do naszej szkoły kolejna dostawa jabłek z Agencji Rynku Rolnego. Podczas przerwy uczniowie delektowali się owocami, a po zakończonych zajęciach mogli z pomocą rodziców zabrać do domu skrzynkę przepysznych owoców.

Zapraszamy po jabłka.

Wycieczka do Warszawy 06.04.2016

Dnia 6 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod opieką wychowawców i opiekunów p. M. Szymanek, p. A. Budzikur, p. K. Zasuń, p. K. Kwiecień i p. M. Cichowlas.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek, by zobaczyć pomnik Warszawskiej Syrenki.
Kolejnym punktem był Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty.
Drugim, niezwykle ważnym obiektem był Stadion Narodowy. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu.
Następnie pojechaliśmy autokarem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Dzieciaku, nie stresuj się! 16.03.2016

Dnia 16 marca 2016 r. klasa 5b Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Częstochowie pod opieką wychowawczyni mgr Małgorzaty Szymanek uczestniczyła w I Forum Akademii Bezpiecznego Dzieciaka. Temat tegorocznego spotkania - "Dzieciaku, nie stresuj się!". Spotkanie miało miejsce w budynku Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Zarządzania.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Kartka Bożonarodzeniowa Z Życzeniami" 12.02.2016

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA Z ŻYCZENIAMI”
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SZKÓŁ SPSK

klasy I-III SP

I miejsce – Dagmara Hajduk (Mysłów)
II miejsce – Oliwia Pielech (Ogrodniki)
III miejsce – Julia Więch (Lgota)

wyróżnienia:

Wiktoria Dąbrowska (Siniarzewo)
Klasa I i IIb (Strugi)

klasa IV-VI SP

I miejsce – Ewelina Krzysiek (Stanisław Górny)
                    Paulina Gmyrek (Wierzbie)
II miejsce – Mateusz Flak (Mysłów)
III miejsce – Tatiana Mierzwa (Wierzbie)

wyróżnienia:

Oliwia Wiesiołek (Częstochowa)
Wiktoria Ochman (Pniewo)
Jan Kalbarczyk (Ogrodniki)
Julia Kosek (Stanisław Górny)
B. Falkowski (Modzerowo)

Gratulujemy!

Pyszne kanapki 4b 28.01.2016

Bardzo często lekceważymy poranny posiłek, a przecież jest on najważniejszy ze wszystkich - zapewnia siłę i energię na cały dzień oraz dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia ciała i umysłu. W myśl tej zasady, 28 stycznia klasa 4b przygotowała na godzinie wychowawczej bardzo zdrowe, a zarazem kolorowe i przepyszne kanapki.
W powietrzu unosił się zapach świeżych warzyw - pomidora, ogórka, rzodkiewki, sałaty oraz ziół - koperku, pietruszki.
Przed zjedzeniem każdy oglądał kanapki innych osób. Były najróżniejsze pomysły np. rakiety, żaglówki, twarze i całe rodzinki kanapkowe. Skończyliśmy oglądanie i... mmmm pychota!

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b 21.01.2016

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b

Uczniowie klasy 1b pod kierunkiem wychowawczyni mgr Krystyny Cierpisz przygotowali klasową uroczystość dla swoich ukochanych Dziadków. Były wiersze, piosenki, prezenty i życzenia. Wnukowie modlili się w intencji swoich dziadków.
Frekwencja dopisała. Przyszły nawet prababcie.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

11 Listopada - apel

10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie klas 4a pod kierunkiem p. Katarzyny Zasuń i p. Joanny Kalety przygotowali montaż słowno-muzyczny, przybliżający dzieje naszej Ojczyzny.
Celem akademii było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie postawy patriotyzmu oraz rozwijanie i pogłębianie szacunku dla dokonań  minionych pokoleń Polaków. Podczas modlitwy za Ojczyznę z księdzem Piotrem Klekocińskim uczniowie powierzyli Bogu losy naszej Ojczyzny, jej teraźniejszość i przyszłość.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2015

14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Ta data jest szczególna dla każdego nauczyciela. To moment, w którym zapominamy o trudach codziennej pracy, o przeciwnościach z jakimi przychodzi nam się zmierzyć każdego dnia. Ale to także święto wszystkich pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona istnieć.
Aby uczcić ten dzień uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty, laurki i składali życzenia.
Pod opieką p.Malwiny Cichowlas, p.Katarzyny Kwiecień i p.Joanny Kalety uczniowie klasy 4b przygotowali akademię, w której pokazali swoje zdolności artystyczne.

Nadanie imienia szkole 01.10.2015

1 października 2015 r. nasza szkoła otrzymała imię Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz został poświęcony sztandar.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016
Książka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

klasa 1 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 2 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 3 - wykaz aktualny w pdf

klasa 4 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 5 - wykaz aktualny w pdf
klasa 6 - wykaz aktualny w pdf

Podręczników których nie ma na liście, zostaną podane po uzgodnieniu z nauczycielem we wrześniu.

Wycieczka do Wrocławia 11.06.2015

Dnia 11 czerwca 2015 r. klasy 3b, 4a i 4b uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia pod opieką wychowawców i opiekunów p. Małgorzaty Szymanek, p. Krystyny Cierpisz, p. Małgorzaty Jełowickiej, p. Patrycji Ryl i p. Małgorzaty Hiller.
Program wycieczki przewidywał zwiedzanie Rynku Miasta, Panoramy Racławickiej, ZOO i Afrykarium.

mgr inż. Magdalena Pabiasz-Poskuta

Adres WWW