Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Częstochowie - News

Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Rekrutacja 2015

Rekrutacja 2015/2016

Lista dzieci przyjętych do oddziału zerowego w roku szkolnym 2015/2016 (plik PDF)

Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016 (plik PDF)

Prosimy rodziców/opiekunów prawnych kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia o złożenie pisemnego potwierdzenia woli zapisu w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Częstochowie, ul. Łukasińskiego 24 (druk do pobrania na stronie internetowej). Brak potwierdzenia woli zapisu dziecka do szkoły, w formie pisemnej, w terminie do dnia 16.05.2015 r. jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Częstochowie.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału zerowego w roku szkolnym 2015/2016 (plik PDF)

Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016 (plik PDF)

Potwierdzenia woli zapisu dziecka (plik PDF)

Kangur 2015
Konkurs

19 marca 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas II - VI po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2015".

Uzyskaliśmy wyniki:

• Michał Górecki klasa 3b - III miejsce  "wyróżnienie"  kategoria Maluch
  • Kacper Gancarek klasa 5b -  III miejsce  "wyróżnienie" kategoria Beniamin
  • Jakub Głuchowski klasa 4a - III miejsce "wyróżnienie" kategoria Maluch
  • Liwia Słabikowska  klasa 4a - III miejsce "wyróżnienie" kategoria Maluch
  • Oliwia Kurpios klasa 4a - III  miejsce "wyróżnienie" kategoria Maluch

Gratulujemy sukcesu.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

01 kwietnia 2015 r., i to nie był prima aprilis, uczniowie klas 6a i 6b przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty.
Po modlitwie w kaplicy szkolnej i spotkaniu z panią dyrektor Janiną Grewendą uczniowie udali się do sal na egzamin.

Życzymy powodzenia!
Wyniki w maju.

Wizyta w schronisku dla zwierząt 19.03.2015

19 marca 2015 r. klasa 5a była w schronisku dla bezdomnych psów i kotów. Uczniowie podarowali żywność zebraną przez uczniów naszej szkoły. Wizyta wywołała bardzo wiele emocji wśród dzieci. W przyszłości dzieci planują podobne akcje.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach 11.03.2015
Konkurs

11 marca 2015 r. odbyły się Miejskie Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach.
Naszą szkołę reprezentowali:
Natalia Kołek z klasy 4a, Patrycja Agbaglo z klasy 6a, Kacper Ujma z klasy 5b  i Patryk Kołek z klasy 6b.
Dziewczęta zajęły 6 miejsce.

Gratulujemy sukcesu.

Konkurs plastyczny "Stroik wielkanocny" 02.03.2015
Konkurs

Konkurs plastyczny na najpiękniejszy "Stroik wielkanocny"

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2015
Uwaga

Terminy postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego oraz terminy składania dokumentów do klasy pierwszej i oddziału zerowego  Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie:

Życzenia od Ojca Świętego styczeń 2015

Wigilia 2014

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.

Łk 2, 10-11

17 grudnia w naszej szkole miała miejsce Wigilia, na której zgromadzili się wszyscy Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz licznie przybyli Goście.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego kolędowania i wysłuchania fragmentu Pisma Świętego, przypominającego historie narodzin Chrystusa. Wszyscy zebrani, zgodnie z tradycją bożonarodzeniową podzielili się opłatkiem, składając sobie moc serdecznych życzeń.
Pani Dyrektor skierowała do wszystkich wiele ciepłych słów, wśród których znalazły się życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Po życzeniach, uściskach, a niekiedy łzach wzruszenia zasiedliśmy do uroczystej kolacji. Radosne świętowanie i serdeczne rozmowy długo wypełniały mury naszej szkoły…

Stypendia szkolne 2014/2015 27.11.2014
Uwaga

Drodzy Rodzice! Stypendium szkolne.

Pedagog Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK zwraca się z prośbą o dostarczenie, oryginałów rachunków i faktur imiennych (dot. zakupów dokonanych w miesiącach od lipca 2014r. do 30 listopada 2014r.) od wszystkich wnioskodawców którzy korzystają z pomocy w formie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 w terminie do dnia 05.12.1014r. Wysokość stypendium szkolnego za okres od września 2014r. do grudnia 2014r. wynosi 612,00zł a wypłata stypendium planowana jest pod koniec grudnia 2014r.

Wszelkich dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Obsługi Stypendiów, Usług i Ośrodków Wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, Al. Niepodległości 20/22, IV piętro, pokój nr 18, Tel (34) 363-02-09.

ABC Młodego Ratownika 05.11.2014

W dniu 5 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy "ABC Młodego Ratownika". W kursie wzięła udział kl. 5a i 5b. Każdy uczestnik po odbyciu zajęć teoretycznych i praktycznych otrzymał Certyfikat Młodego Ratownika. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i niewątpliwie wpłynie na zwiększenie świadomości młodych ludzi. Osobą odpowiedzialną za zgłoszenia do projektu była p. mgr Patrycja Ryl.

mgr inż. Magdalena Pabiasz-Poskuta

Adres WWW