środa, 18 stycznia 2017r.

Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata, Beatrycze

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Zbieramy nakrętki dla Franciszka

W naszej szkole zbieramy nakrętki dla Franciszka Szewczyka. Zachęcamy do włączenia się w akcję, wystarczy przynieść nakrętki.

Ferie

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

Nadszedł czas długo oczekiwanych ferii zimowych. Życzę wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku po trudach pracy i nauki.

Pragnę, abyśmy wszyscy wypoczęci, zadowoleni i z nowym zapałem wrócili za 2 tygodnie do szkoły.

Najładniejsza zakładka do książki - wyniki 12.01.2017

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu plastycznego

dla dzieci z klas I – III

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie z przyjemnością i dużą satysfakcją ogłasza wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego na „Najładniejszą zakładkę do książki z motywem Świąt Bożego Narodzenia” organizowanego w ramach programu wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 3.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przysłane prace.

Prelekcja z Panem Policjantem 02.12.2016

2 grudnia 2016 r. w ramach "Bezpiecznego tygodnia" odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem dzielnicowym, który przypominał nam o podstawowych przepisach, a także o prawach i obowiązkach osób nieletnich, zakresie odpowiedzialności prawnej i elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Dziękujemy panu policjantowi i zapraszamy na kolejne pouczające spotkania prewencyjne.

Dyskoteka 17.11.2016

17 listopada odbyła się Dyskoteka. Samorząd Uczniowski zaproponował bilety w cenie 1zł, który był jednocześnie talonem na picie i słodką przekąskę. Frekwencja z klas IV-VI była naprawdę imponująca, a zabawa była naprawdę wspaniała. Uczniowie już nie mogą doczekać się następnej. Muzyką i animacją zajął się Mateusz Ociepa z klasy VIa.

Serdecznie dziękujemy!!!!

SzKC Zostań Aniołem Stróżem 31.10.2016

Szkolne Koło Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty włączyło się w akcję Zostań Aniołem Stróżem, która polegała na zachęceniu uczniów szkoły do napisania listów adresowanych do małych pacjentów przebywających na oddziale onkologicznym w szpitalu w Lublinie. Do listów można było dołączyć przygotowane anioły. Akcja polegała również na zbiórce artykułów szkolnych – papieru kolorowego, kredek, mazaków, naklejek, itp., które posłużyłyby pacjentom do przygotowania kartek świątecznych na aukcje, z których dochód przeznaczony zostanie na ich leczenie. Zbiórka trwała przez cały październik. Po zakończeniu opiekun koła przekazał wszystko osobom odpowiedzialnym za dostarczenie rzeczy do szpitala w Lublinie.

Logo klasowe 28.10.2016

W październiku Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na logo klasowe, które miało zdobić drzwi do klas. Udział wzięły wszystkie klasy. A efekty i pomysły przerosły najśmielsze oczekiwania. Jury złożone z opiekunów Samorządu Uczniowskiego wybrało najlepsze propozycje w kategoriach I-III i IV-VI. Zwycięzcami zostały klasy Ia i Vb, które zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

Gratulujemy!!!!

Parada Wszystkich Świętych 27.10.2016

Z okazji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski zorganizował Paradę Wszystkich Świętych. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za świętych, patronów, aniołów itd. Przy okazji odbył się konkurs na klasę, która najliczniej włączyła się do zabawy. Nagrodę - słodki upominek otrzymała klasa Vb. Nagroda niespodzianka to bezpłatne wejście na dyskotekę szkolną.

Wycieczka do Warszawy 25.10.2016

W październiku uczniowie klas czwartych i szóstej pojechały na wycieczkę autokarową do Warszawy. Niestety stolica przywitała nas deszczem. Udało nam się zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego, Starówkę i Zamek Królewski. Objechaliśmy też autokarem Warszawę. Potem zwiedziliśmy Stadion Narodowy, gdzie wraz z przewodnikiem przeszliśmy trasę piłkarza. Następnie bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik. Wróciliśmy do domu trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Światowy Dzień Zwierząt - wyjście do schroniska 04.10.2016

W związku ze Światowym Dniem Zwierząt, które przypada na 4 października Szkolne Koło Caritas przeprowadziło na terenie szkoły zbiórkę karmy, ręczników i zabawek dla zwierząt. 12 października wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane podopiecznym Schroniska. Pomimo niesprzyjającej aury uczniowie wybrali się wraz z opiekunem do Schroniska dla zwierząt, w którym spędzili czas spacerując pomiędzy boksami. Nie obyło się bez wzruszeń i emocji związanych z widokiem opuszczonych zwierząt, które merdając swoimi ogonami i patrząc smutnymi oczami niemalże próbowały wyprosić adopcję. Uczniowie otrzymali drobne upominki oraz Podziękowanie dla Szkolnego Koła Caritas. Obiecaliśmy wrócić z kolejną akcją tuż po zimie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 30.09.2016

Jak co roku pod koniec września zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów stanęli kandydaci z klas IV-VI. Po przygotowaniu plakatów wyborczych, na których ochotnicy przygotowali swoje propozycje zmian i uatrakcyjnienia naszej szkoły nastąpiło głosowanie. Przewodniczącą została Laura Borowik 6a, a na zastępców uczniowie wybrali Oliwię Banach 5b, Mateusza Bajora 5a, Julię Jaszkę 6a i Liwię Słabikowską 6a.

Gratulujemy! Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017 zostali panowie Jakub Grosjer, Adam Jaruga i Marcin Kupczyk.

Adres WWW
Niepublicznego Przedszkola SPSK ul. Okrzei 41