środa, 24 sierpnia 2016r.

Solenizanci
Dzisiaj imieniny obchodzą: Jerzy, Bartłomiej, Bartosz, Emilia, Halina, Malina

w Częstochowie przy ul. Waleriana Łukasińskiego 24

"W wychowaniu chodzi o to,
   aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.
   O to, aby bardziej był,
   a nie tylko więcej miał"

Rada Pedagogiczna
Rada Pedagogiczna odbędzie się
30 sierpnia 2016 r. (wtorek) o godz. 13:00.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
Książka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

klasa 1 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 2 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 3 - podręczniki refundowane przez MEN

klasa 4 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 5 - podręczniki refundowane przez MEN
klasa 6 - wykaz aktualny w pdf

Podręczników których nie ma na liście, zostaną podane po uzgodnieniu z nauczycielem we wrześniu.

Wakacje

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

Składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, za wszelkie dobro dla prawidłowego funkcjonowania Naszej Szkoły Podstawowej, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Uczniom oraz Rodzicom.

Szczególne podziękowania kieruję do Księdza Proboszcza Marka Kundzicza, Księży z Parafii Św. Józefa oraz władz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Na nadchodzące wakacje życzę Wszystkim miłego odpoczynku, aby ten czas wolny od nauki był czasem pełnym radości, spokoju, ale zawsze blisko Boga.

Z wakacyjnym pozdrowieniem

Pielgrzymka szkół SPSK na Jasną Górę 16.06.2016

16 czerwca 2016 r. całą szkołą pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę, by wraz ze wszystkimi szkołami prowadzącymi przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, zawierzyć się i podziękować Matce Bożej za miniony rok szkolny.

Kangur 2016
Konkurs

W Roku Szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły z klas II - VI po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2016".

Uzyskaliśmy wyniki:

• Marek Michalski klasa 2b - "wyróżnienie"  kategoria Żaczek
  • Jakub Głuchowski klasa 5a - "wyróżnienie" kategoria Beniamin

Gratulujemy sukcesu.

Dzień Rodziny 05.06.2016

W dniu 5 czerwca 2016 r. w Ogrodach Parafialnych przy Sanktuarium Świętego Józefa przy ul. Okrzei 41 w Częstochowie odbył sie Festyn Rodzinny Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.
Na plac szkolny przybyły całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i oczywiście dzieci, aby wspólnie się bawić, brać udział w różnych konkursach, skosztować coś dobrego i otrzymać nagrody.
Impreza była udana a humory i pogoda dopisały.

Dzień Matki 02.06.2016

2 czerwca 2016 r. w klasie 1b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni mgr Krystyny Cierpisz. Były wiersze, piosenki, tańce i życzenia. Dzieci wręczyły kwiaty oraz odznaczyły mamy medalami „Super Mamy”. Na uroczystość została też zaproszona pani Dyrektor Szkoły mgr Janina Grewenda, która również otrzymała medal „Super Dyrektora Szkoły”. Po części artystycznej wszyscy przeszliśmy do Kaplicy Szkolnej, gdzie przed figurą Matki Bożej modliliśmy się w intencji naszych mam i mam na całym świecie. Po modlitwie udaliśmy się do klasy na słodki poczęstunek.

Sałatki klasy 4b 19.05.2016

Czwartek - 19.05.2016 - okazał się dla uczniów klasy 4B pysznym dniem, w którym mogli pochwalić się talentem kulinarnym. Uczniowie własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę. Odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroili przyniesione owoce i warzywa. Gdy już wszystko było gotowe, dzieci z chęcią zasiadły do uczty. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadomiło ich jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Rekrutacja 2016
Informacje

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Częstochowie uprzejmie informuje, że wszystkie dzieci, które złożyły deklaracje zostały przyjęte zarówno do oddziału zerowego jak i klasy pierwszej do naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

Jabłka 27.04.2016

27 kwietnia 2016 r. dotarła do naszej szkoły kolejna dostawa jabłek z Agencji Rynku Rolnego. Podczas przerwy uczniowie delektowali się owocami, a po zakończonych zajęciach mogli z pomocą rodziców zabrać do domu skrzynkę przepysznych owoców.

Zapraszamy po jabłka.

Wycieczka do Warszawy 06.04.2016

Dnia 6 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod opieką wychowawców i opiekunów p. M. Szymanek, p. A. Budzikur, p. K. Zasuń, p. K. Kwiecień i p. M. Cichowlas.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek, by zobaczyć pomnik Warszawskiej Syrenki.
Kolejnym punktem był Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty.
Drugim, niezwykle ważnym obiektem był Stadion Narodowy. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu.
Następnie pojechaliśmy autokarem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

mgr inż. Magdalena Pabiasz-Poskuta

Adres WWW